ברית מילה סטרילית ללא פריעה ומציצה על ידי מוהל מומחה

המילה

הטיפול לאחר המילה

א. האכלה: מותר להאכיל את התינוק כרגיל, ולוודא שהתינוק נותן שתן תוך שש שעות מהברית.

ב. החתלה: מומלץ לחתל את התינוק למשך ימים ספורים בטיטול כפול על מנת לפשק את רגליו. ביממה הראשונה יש להחליף חיתולים בתדירות של שלוש שעות. כאשר מנגבים את הפרשותיו של התינוק, יש לעשות זאת כלפי מטה ולהיזהר מלזהם את אזור הפצע. גם בעת ייבוש הטבור באלכוהול, יש להיזהר ממגע (צורב) בין האלכוהול לפצע הברית. טוב להחזיק את רגלי התינוק בשעת ההחלפה כדי שהתינוק לא יכאיב לעצמו.

ג. רחצה: אין לשטוף את אזור המילה למשך יומיים, יש לנגב את הפרשות במגבונים לחים או בצמר גפן ספוג במים. לאחר יומיים אין כל בעיה עם מים זורמים, אמבטיה, או סבון תינוקות. אין לחשוש לגעת בגופו של התינוק, אולם אין לשפשף את אזור הפצע.

ד. חבישה: מאחר ואנו משתמשים במגן "קלאמפ" אשר מונע דימום רב, כמעט וברוב המקרים אין כלל צורך בחבישה, אך יש מקרים שבהם יש צורך בחבישה קטנה שנופלת מאליה לאחר מספר החתלות. במידה והחבישה לא נפלה יש לשחררה בעדינות בעת ביצוע אמבטיה לתינוק לאחר יממה.

ה. כאבים: מרבית התינוקות לא יזדקקו לתוספת משככי כאבים אחרי ברית מילה. אך אם התינוק בוכה מאוד, ממליצים בדרך כלל הרופאים על משככי כאבים כגון סירופ אקמול נוזלי CC2 (לא נרות) פעם ב-4 שעות, או טיפות אלדולור וכדומה. אם התינוק לא נרגע למרות הטיפול ובכל מקרה של בכי עם אי שקט ניכר, יש להתייעץ עם המוהל או הרופא. אין להמשיך במתן משככי כאבים לאורך ימים בלא אישור רופא.

ו. לאחר יומיים מיום המילה יש לעשות אמבטיה לתינוק עם מים וסבון לתינוק, השטיפה טובה מאוד להחלמה של הפצע.

ז. אין להשתמש בתכשירים או באבקות באזור הברית בלי הוראת הרופא או המוהל.

 

תופעות צפויות בעת המילה

ח. הפרשה: במהלך הריפוי מצטברת על הפין הפרשה צהובה לבנה הנראית כעין קרום, זו אינה הפרשה מוגלתית, היא אינה יורדת בשטיפה, אלא נעלמת מעצמה כעבור שבועיים.

ט. דימום: כתמי דם קטנים המצויים בטיטול במשך השבוע הראשון שלאחר הברית שכיחים ואינם צריכים לעורר דאגה.

י. מראה הגיד: תיתכן נפיחות על הגיד, מתחת לעטרה (כובע), שבדרך כלל נעלמת מעצמה תוך זמן מה. ייתכן שינוי גוון העטרה לבורדו-כחלחל. גם תופעה זו אינה מדאיגה, ובמשך השנה הראשונה לחייו של התינוק, יתחלף הגוון לוורדרד. על העטרה ואזור החתך יש לעיתים הופעה של נקודות מרוחות של חומר לבן צהבהב הנקרא פיברין. זוהי תופעה רגילה. אל תנסו לגרד את השכבה שכן גרוד עלול לגרום לדימום ולכאב. לעיתים יש סימן כחול של דמום מתחת לעור או מעל העור של שק האשכים. סימן זה יעלם תוך מספר ימים.

השאר/י פרטים

חברת לבניית אתרים בניית אתרים