ברית מילה סטרילית ללא פריעה ומציצה על ידי מוהל מומחה

המילה

סיבות לדחיית המילה רפואיות

צהבת: מחלת הצהבת נגרמת כאשר חומר הבילורובין מצטבר בדם, זה קורה כאשר כבד התינוק אינו בשל ומפותח די צורכו ולכן הוא לא מצליח לפרק את הבילורובין בדם, וכשהבילורובין בריכוז גבוה, הוא גורם לתינוק מראה צהוב. התינוק מגיע לשיא הצטברות הבילורובין ביום השלישי או הרביעי ללידה עד לרמה של  כ-12 מיליגרם על כל 100 גרם דם, מעל 20 מיליגרם של בילורובין ב-100 גרם דם עלול להיות נזק מוחי לתינוק. תינוק כשיר למילה הינו בעל רמת בילורובין 12 מיליגרם ומטה ל-100 גרם דם.

בטופס השחרור של הילוד מבית החולים יצוין את רמת הבילורובין בדם, על המוהל לשאול את ההורים אם יש לתינוק צהבת ואף לבדוק בטופס השחרור. בנוסף בעת ראות המוהל את התינוק עליו לבדוק את צבע גופו ועורו ואם יש משהו חריג לידע את ההורים שהילד לא כשיר לביצוע המילה גם אם הדבר מזיק נזק כספי למשפחה, שהרי בריאות התינוק מעל הכל.

חום: במכל מקרה שיש ליילוד חום (37.5 מעלות ומעלה), הרי הוא נחשב כחולה ואין למול אותו עד שיבריא. הוא הדין בתינוק שסובל מתת-חום (מתחת ל-36 צלזיוס).

טיפול אנטיביוטי: תינוק שמקבל טיפול אנטיביוטי בגלל זיהום או חשד לזיהום, אין למול אותו רק לאחר גמר הטיפול.

פג: הריון תקין אורכו בין 37 ל-42 שבועות כאשר משקל הילוד נע בין 2500-4000 גרם. תינוק שנולד קודם השבוע ה-37 מכונה פג, גם אם משקלו גבוה מ-2500 גר', אלא שככל שהפג צעיר יותר ומשקלו קטן יותר, חלקים ממערכות גופו עדיין לא בשלו, והוא חשוף לסכנות ומחלות רבות יותר וברוב המקרים יזדקק אף לסיוע נשימתי, לפיכך יש להמתין ככל שידרש עד שיתחזק ויגדל ויוכל לעמוד במעשה הברית.

משקל היילוד: תינוק במשקל לידה נמוך (פחות מ-2.6 ק"ג), שלדעת הרופאים לא יוכל לעמוד במילה, צריך להמתין עד שיגיע למשקל הראוי. משהגיע למשקל הראוי- אין להתמהמה ויש למולו בהקדם.

מחלות עיניים: תינוק שיש לו כאב עיניים, הפרשות יתר מהעניים, דלקת עניים, צינור הדמעות סתום או עניים דומעות יש להתייעץ עם רופא לפני עשיית המילה ולקבל אישור על כך.

אשכים טמירים: אשכים טמירים הינם אשכים אשר לא ירדו לשק האשכים. לרוב מופיעה תופעה זו באשך אחד. אשכים טמירים אשר אינם מטופלים, עלולים לגרום לבעיות פוריות בעתיד והגדלת הסיכויים להיווצרות בעיות נוספות, כגון גידולים ובקע מפשעתי. מילת תינוק זה גם כן צריכה אישור מרופא, ויש מקרים אף שלא ימולו את התינוק עד שיבריא וירדו אשכיו לשק האשכים.

השאר/י פרטים

חברת לבניית אתרים בניית אתרים